Medić i pored kvara do vrednih bodova u Zrenjaninu

Autoslalom

Proteklog vikenda u Zrenjaninu vožena je dupla trka autoslaloma za Šampionat Srbije, dok je u subotu 30. maja ujedno i za Centralno evropsku zonu, kao i Otovoreno prvensto Repubike Srpske. Pedstavnik Srbije Goran Medić ove sezeone u CEZ-u je nažalost imao kvar na svojoj Tojoti Jaris GR, što ga je sprečilo da se bori za sam vrh generalnog plasmana u jakoj međunarodnoj konkurenciji.

U subotu se na startu našlo više od 60 takmičara, iz više zemalja regiona, a Jaris GR je već na treningu imao kvar na turbo punjaču, koji na samoj stazi nije mogao biti oklonjen. Medić je uprkos tome odlučio da nastavi takmičenje, a prenosimo vam njegove utiske:

“Zrenjenin je jako dobra staza, a top organizacija. Prvi dan odličan odziv takmičara, prijavljeno oko 70 za naš Šampionat, RS i CEZ. Organizacija vrhunska, pustali su auta na 30 sekundi i sve je perfektno funkcionisalo. Ja sam imao kvar turba i moram u inostranstranstvo na popravku. Prvi dan sam uspeo da budem prvi u CEZ u diviziji 3, a oba dana sam bio prvi u klasi 7. Drugi dan sam bio drugi u generalnom plasmanu za razliku od 0,013 sekundi, ali sam prezadovoljan, pošto mi je auto radio u safe modu”, preneo je utiske takmičar ASU “G-Force”.

Lepo vreme išlo je na ruku svim učesnicima, a u nedelju 31. maja na stazi se nakon verifikacije pojavilo ukupno 42 takmičara, što je broj za svaku pohvalu i pokazatelj da slalom ide u dobrom smeru.

“I ako je auto bio pokvaren, nisam želeo da odustanem, što zbog sebe, što zbog geledalaca i Saveza, koji se potrudio da nam napravi trku. Moram da pohvalim SAKSS da imaju u zadnje vreme odličnu organizaciju, odličan tim tehnike i sudija. U Zrenjeninu je bilo čak 28 sudija, koji su radili prefektno svoj posao. SAKSS je uveo i novinu u merenju vremena, koji funkcioniše savršeno. Svaki vozač može direktno da prati vreme vozača koji je na stazi u par sektora, tako da se možemo videti po sektorima gde je ko brži i gde se prave greške”, zadovljan je međunarondi as.

Sledeća trka CEZ-a za tim Srbije je u Jajcu u BiH, a Šampionat Srbije nastavlja se 13. i 14. juna na Zlatiboru, gde nas očekuje uzbudljiva trka skoro u centru grada, gde će gledaoci imati priliku da prate veoma zanimljivo takmičenje.

foto: Luka Kirćanski