Na novoj stazi na Bjelašnici, 23. i 24. maja nastavljena je sezona BH Formula driver kupa. Vozači su pred sobom imali nešto kraću, ali po mnogima bolju i kompletniju stazu u odnosu na onu koja je vožena na početku sezone. Nešto kraća sa 1,8 kilometara ukupne dužine, nova staza je pred vozače stavila ponovo četiri šikane od kojih je jedna bila sastavljena od šest elemenata kako bi se vozači dodatno usporili iz sigurnosnih razloga, dok su ostale bile sastavljene od četiri elementa kao i inače.
Iako je broj takmičara bio tek nešto manji u odnosu na prvu trku sezone, borbe na stazi nije nedostajalo. Klasa 4 je ponovo bila u znaku Sarajlije Rijada Begića. Begić je nakon trećeg mesta na prvoj trci voženoj u aprilu uskočio u sedište tada pozajmljenog Volkswagen Golfa R i pobedio na drugoj trci. Od tada pa do ovog trkačkog vikenda, mnogo toga se desilo za aktuelnog šampiona prošlogodišnje klase 2:

„Veliku zahvalnost dugujem svojoj firmi Camino group, koja je stala iza mene i podržala moju ovogodišnju kampanju. Nakon svih tenzija pre sezone i razočaravajućeg nastupa na prvoj trci, delovalo je kao da je sve izgubljeno. Međutim, najveću zahvalnost dugujem Marku, koji je bio dovoljno hrabar da podrži ovako nešto! Golf R koji sam vozio na prvoj trci više nije vlasništvo mog druga Mirze, već sam ga kupio i nastavljam celu sezonu s njim. Osećaj je odličan, zaista sam sretan što mogu voziti ovakav auto.“, osvrnuo se Begić na dešavanja između trkačkih vikenda.
Nova staza bila je potpuna nepoznanica svim vozačima, pa i samom Begiću. Ipak, organizatori su odradili odličan posao po pitanju pripreme staze, konfiguracije šikana i same bezbednosti. U subotu, nakon tri vožnje, Begić je slavio ispred Nedeljka Škrbe u Seat Leonu Cupri i Mirze Šutrovića u Audiju A3. Uz sjajnu konstantnost i stalnu evoluciju vremena, Begić je slavio u klasi 4, grupi Serija, i došao do trećeg mesta u generalnom plasmanu.
Isti scenario gledali smo i u nedelju, kada je Begić ponovio učinak od subote. Ovoga puta, razlika između njegovih najbržih vožnji bila je tek 0,011 s. Drugo mesto ponovo je pripalo Škrbi, dok je treći bio, kako Rijad voli da kaže, „njegov učenik“ Mirza Šutrović:

„Sjajan trkački vikend za mene. Smatram da nije moglo bolje – pobedili smo u klasi, pobedili smo u grupi i bili smo treći u generalnom plasmanu. Ispred mene su bila dvojica takmičara koji obektivno i trebaju biti ispred mene te i njima čestitam na postignutim rezultatima, kako u generalnom plasmanu, tako i u njihovim klasama i grupama. Što se mene tiče, ovo su drage pobede jer su došle nakon jako turbulentnog i teškog perioda za mene. Pojavile su se neke priče o meni i mom automobilu kakve ne volim, u kakvim ne želim učestvovati. Međutim, sve to je palo u vodu i sve je razjašnjeno. Veliku zahvalnost dugujem porodici i prijateljima koji su zajedno sa mnom prolazili kroz ovo, a mislim da sam im se odužio na najbolji mogući način.“, zaključio je Begić koji je nakon ove trke prema nezvaničnim preračunima preuzeo vodeće mesto i u klasi i u grupi.